Hliadková činnosť

Počas poslených dvoch rokov sa nám podarilo rozšíriť naše aktivity o nepravidelné hliadkovanie. Toto sa žiaľ odvíja od množstva našich financii. Hliadková činnosť je rozdelená do štyroch kategórii: letecké, lodné, motorizované a pešie hliadky. Vďaka našim externým spolupracovníkom a sponzorom sme dosiahli takmer profesionálnu úroveň. Všetky naše hliadky sa uskutočňujú v spolupráci a s vedomím polície.

 

Našou činnosťou nieje len dozeranie na dodržiavanie zákona o ochrane prírody, ale aj na zabezpečenie bezpečnosti pred lesnými požiarmy a pomoc turistom, ako v letných tak aj zimných mesiacoch.

 

 

 

Cena "Za pomoc prírode" 2014

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Hliadková činnosť

Keďže v našom združení je tradícia odovzdania ceny "Za pomoc prírode" spojená s osobným odovzdaním tejto ceny, navštívili sme osobne pána ministra vnútra Roberta Kaliňáka a, z rúk predsedu Mateja Medveďa, osobne prevzal ocenenie.

Toto sa udeľuje raz ročne, jednotlivcom alebo organizáciám, ktoré pomohli združeniu v jeho činnosti a tým aj ochrane prírody.

Počas nášho hodinového rozhovoru, ktorý sa niesol vo veľmi priateľskom duchu, sme pánovi ministrovi poďakovali za hmotnú pomoc a zároveň sme ho požiadali, aby v našom mene poďakoval vybraným príslušníkom PZ za ich ochotu, nápomocnosť a pozitývny postoj k ochrane prírody. Dohodli sme sa aj na ďalšej úzkej spolupráci vo vybraných aktivitách.

Ďakujeme Vám ešte raz!

Matej Medveď

Odovzdanie ocenenia "Za pomoc prírode".

 

Pomoc z Handlovej

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Hliadková činnosť

Dňa 17.4.2014 sme navštívili firmu CBone v Handlovej. Osobné prijatie konateľom firmy pánom Ľubomírom Balušíkom bolo naozaj srdečné a hlavne veselé. Ku dňu Zeme nám firma CBone darovala LED svetlomety, ktoré budú použité na našej služobnej Fábii.

Týmto krokom a rozhodnutím pán Ľubomír Balušík a zamestnanci firmy CBone oficiálne "vstúpili do klubu" Enviro podporovateľov.

Sme hrdí na to, že nás podporujú silní partneri a ešte viac nás teší, že ich okruh sa rozrastá!!

Ochrana prírody a životného prostredia sa totiž týka všetkých, čoho príkladom je aj sponzorská pomoc firmy CBone.

Viac foto v galérii: 2014 - Before and after

Odovzdávanie sponzorského daru sa nezaobišlo bez "prezidentskej" fotky.

predseda o.z. Matej Medveď a konateľ firmy pán Ľubomír Balušík

 

Nové možnosti.

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Hliadková činnosť

Užívateľské hodnotenie: / 2
SlabéDobré 

Dňa 15.1.2014 naše občianske združenie, združujúce na medzinárodnej úrovni strážcov prírody, obdržalo písomne výnimku Krajského Dopravného Inšpektorátu v Nitre, na jazdu nášho vozidla UAZ - 469 Bi po vyhradených komunikáciách 1., 2. a 3. triedy v okr. Nové Zámky a Komárno

Týmto kladným rozhodnutím a kladnou odpoveďou na našu žiadosť nám aj pán riaditeľ KDI v Nitre, aj pán riaditeľ KRPZ v Nitre Miroslav Michalčík, umožnili zväčšiť náš operačný priestor o 60km.

Naše vozidlo UAZ -469 Bi v tomto momentemôže byť použité nielen na činnosť na poli ochrany prírody a krajiny, ale aj na poli pomoci obyvateľstvu, alebo polícii a záchranným zložkám v prípade krízových situácii.

Ďakujeme riaditeľstvu KRPZ za dôveru!!!

 

 

Komárno 22.8.2013

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Hliadková činnosť

Vo štvrtok 22.8.2013 sme si dali "pochodovku" v Komárne. Hliadka bola preventívna s vedomým polície SR a zameraná na rybné pytliactvo. Závery našej hliadky a zistené skutočnosti dali žiaľ za pravdu svedectvám našich informátorov o protiprávnej činnosti v lokalite, ktorú monitorovala naša pešia hliadka. Do budúcna by sme radi zapojili aj zvyšok "compagnie" s cieľom evidentne jasným každému návštevníkovy našej stránky

Hliadku sme zavŕšili cvičením taktickej streľby na streľnici v Komárne pod vedením (už konečne!!) profesionálneho inštruktora. Touto cestou mu ĎAKUJEME!

Viac foto nájdete vo fotogalériách 2013 - Hliadky a Streľby so Santim

 

Povodeň 2013 Komárno

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Hliadková činnosť

Užívateľské hodnotenie: / 7
SlabéDobré 

Dňa 8.6.2013 sme uskutočnili letecký monitoring územia zasiahnutého povodňami nad riekou Váh od Komárna po Šaľu. Monitoring bol zameraný na predbežný odhad znečistenia životného prostredia s jeho možnosťou odstránenia. Následný prieskum bol potrebný aj s ohľadom na riešenie problému zamorenia povodňovými komármi

Za menovanú možnosť leteckého prieskumu ĎAKUJEME : Krajskému riaditeľovi HaZZ Nitra , posádke vrtuľníka Mil Mi-17 LPZS vzdušných síl Slovenskej republiky č.8020 a členom leteckého záchranného tímu  z Bratislavy.

(Ďakujem krajskému riaditeľovi za možnosť, pilotom za perfektný let, Dušanovi za Brezno, Maťovi za Dalajlámu a Tomášovi za vysvetlenie prečo teplé rajčiny dôležité.)

Posádka záchranného vrtuľníka a Matej Medveď

ĎAKUJEME!!!!!

Viac foto v galérii 2013 - Povodeň

 

Hliadka Komárno - 6.4.2013

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Hliadková činnosť

V sobotu 6.4.2013 sme uskutočnili hliadku na mŕtvom ramene Váhu v Komárne. To čo sme tam uvideli nás šokovalo!! Brutálne odstraňovanie stromov BULDOZÉROM!!!!

Povolenie MsÚ Komárno pritom znelo na vypílenie a odstránenie označených stromov, a nie vytrhanie spolu s koreňom buldozérom.... 

 

Viac foto vo fotogalérii 2013 - Hliadky

 

MM

 

HLIADKA 2.3.2013 NPR- Parížske močiare

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Hliadková činnosť

V sobotu 2.3.2013 sa uskutočnila ďalšia hliadka tentoraz v NPR - Parížske močiare za účelom kontroly územia pred letnou sezónou. Túto akciu sme spojili aj s programom výučby nových členov združenia priamo v teréne.

 

Viac foto vo Fotogalérii - 2013 - Hliadky