Ekovýchova

Našim cieľom je oboznámiť žiakov a študentov s prácou strážcu prírody, vysvetliť deťom jeho práva a povinnosti, ale hlavne vyvolať v deťoch záujem o prírodu a jej ochranu. Práve na základe našej už viac, ako 6 ročnej skúsenosti v danom smere, sme si osvojili systém aktívnej prednášky, kde zapájame deti priamo do jej koncepcie. Osvojením si základnej zodpovednosti za prírodu apelujeme prostredníctvom nich aj na ich blízke okolie.

 

 

 

Prednáška na ZŠ Imeľ 14.5.2015

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Ekovýchova

Na pozvanie učiteľského zboru zo v obci Imeľ sme dňa 14.5.2015 uskutočnili prednášku pre deti prvého aj druhého stupňa. Od ochrany prírody, cez odpadové hospodárstvo a zdravotnú pomocpo statickú ukážku výstroja strážcov prírody sme stihli za 5 hodín všetko!

Ďakujeme za pozvanie a dúfame, že sa deťom páčilo!

Vedúci záchranárskeho oddielu Bc. Štefan Lenický počas ukážky zdravotníckeho výstroja.

 

Viac fotografií v galérii: 2015 - Imeľ

 

Kalokagatia 2015

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Ekovýchova

Dňa 23.4.2015 sme sa na pozvanie okresného riaditeľa polície v Komárne pána Dušana Dragúňa zúčastnili na Dni otvorených dverí pre deti pri príležitosti každoročnej brannej súťaže Kalokagatia. Na akcii sme rozložili svoj stánok po boku s príslušníkov HaZZ, Polície a Armády SR.

Dúfame, že naša návšteva bola pre deti nie len zábavou, ale že si osvojili aspoň základné pravidlá správania sa k prírode a v prírode.

Ďakujeme za možnosť takto odprezentovať naše aktivity a do budúcnosti počítame aj so spoluprácou na podobných akciách.