Druhová ochrana

Niektorý členovia nášho združenia sú aj členmi SOS / Birdlife Slovakia. Na tomto základe sme sa rozhodli posunúť hranicu ochrany prírody z teórie do praxe. Poskytujeme kontaktné údaje na kompetentných zverolekárov, zamestnancov štátnej ochrany prírody a osoby, ktoré sú držiteľmi právoplatnej licencie na manipuláciu zákonom chránenými druhmi živočíchov. Na poli druhovej ochrany živočíchov veľmi úzko spolupracujeme s príslušníkmi colnej správy a polície v regióne nášho pôsobenia.

17. M.O.T. - pozorovanie migrácie

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Druhová ochrana

Dovoľujeme si Vás pozvať na septembrový medzinárodný ornitologický tábor, ktorý je súčasťou 17. M.O.T. a je zameraný na pozorovanie a prieskum migrujúcich druhov vtáctva v lokalite NPR - Parížske močiare. Ubytovanie je už štandardne v táborisku Nina. Akcia sa uskutoční od 13. do 15. septembra. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Takže do skorého videnia!

 

Cezhraničná spolupráca 2013

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Druhová ochrana

Dovoľte, aby sme Vám predstavili náš nový projekt cezhraničnej spolupráce s kolegami zo združenia PITE z Maďarska. Jedná sa o prieskum a výskum vtáctva v lokalitách Esztergom a Pilisszentlélek (Huta).

Programu sa aktívne zúčastňujedlhodobo náš kolega Bc. Štefan Lenický, ktorého fotografie Vám prinášame vo fotogalérii 2013 - CES

Balázs Horváth - kontrola objemu podkožného tuku a pohlavia

 

16. MOT

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Druhová ochrana

Užívateľské hodnotenie: / 14
SlabéDobré 

Priatelia!

Oznamujeme Vám, že v termíne od 7. do 9. septembra sa uskutoční v rámci 16. Medzinárodného

Ornitologického Tábora sčítanie migrujúceho vtáctva na lokalite NPR - Parížske močiare. V prípade Vášho

záujmu o návštevu nás prosím kontaktujte na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. alebo

od 09:00 do 16:00 na tel 0918-976085

S pozdravom!

Matej Medveď - predseda oz

 

 

 

Zimné prikrmovanie

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Druhová ochrana

Aj keď sa na nás sypú správy, že zimakončí a prichádza jar, stačí pozrieť von a každý pochopí, že vtáčence vyčerpané od zháňania obživy, ktorá evidentne rýchlo mizne

Touto cestou Vás návštevníkov našej stránky prosíme, ak viete, nájdite si trochu času a zvýšte prosím šancu na prežitie zimujúceho vtáctva ich prikrmovaním. Veď patria nám všetkým!

Za podporu zimného prikrmovania ďakujeme Gymnáziu v Štúrove, ktoré sa na náš popud stalo lídrom v tejto aktivite v našom regióne.

PS: Viete si predstaviť tichú jar bez vtáčieho spevu