Aktivity

Letecký prieskum chránených území

Medzi naše aktivity patrí aj letecké monitorovanie stavu prírody v našej územnej pôsobnosti v okresoch Nové Zámky a Komárno. Vzhľadom na ich rozlohu sme mali len túto možnosť. Sme právom hrdý na to, že aj v tomto smere nám pomáhajú tí najlepší odborníci, ktorý nám pomáhajú dobrovoľne na vlastné finančné náklady koordinovať činnosť na zemi a vykonávať fotodokumentáciu chránených území zo vzduchu. Piloti aj pozemný personál sú členmi nášho združenia.

Medzinárodné ornitologické tábory

Verný našim tradíciám v prieskume života vtákov v národnej prírodnej rezervácii Parížske močiare usporadúvame pravidelne tri krát do roka medzinárodné ornitologické tábory od roku 1996. Na týchto táboroch sa do roku 2006 zúčastnilo viac, ako 3.000 ornitológov. V roku 2006 sme ich počet totiž prestali počítať kvôli nedostatku zošitov na zápis...

Hliadkovanie terénnymi vozidlami

Ani táto naša činnosť sa nezaobišla bez externej pomoci. Vo vykonávanej činnosti nám pomáha tím offroadových priateľov prírody. Zložitý terén Štúrovského regiónu nám poskytol možnosť kontaktovať ľudí, ktorý nám srdečne a na vlastné náklady pomáhajú s jeho zdolávaním.

Sprievody a prednášková činnosť

Práca s deťmi a mládežou patrí medzi najdôležitejšie faktory, pri hľadaní našich nástupcov, ktorý nás zastúpia. Snažíme sa preto počas našich interaktívnych prednášok použiť všetky prostriedky, aby sme v deťoch prebudili zvedavosť a hlavne záujem o prírodu.

Hliadkovanie motorovou loďou

Pri rieke Dunaj sa rozprestierajú ramenné systémy podmáčaných lužných lesov. Tieto územia sú zákonom chránené a my s našim dobrovoľným pomocníkom, majiteľom motorovej lode, sa snažíme dozerať na dodržiavanie zákona aj v týchto miestach. Za jeho aktivity a veľmi pozitívny postoj sme mu dlžníkom.

 

 

Kalokagatia 2016

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Novinky

Užívateľské hodnotenie: / 1
SlabéDobré 

Dňa 28.4.2016 sme sa na pozvanie usporiadateľov a riaditeľa OR PZ v Komárne zúčastnili Súťaže mladých záchranárov pod názvom

Kalokagatia 2016.

V našom stánku sme divákom predstavili našu výstroj, techniku, optiku aj špeciálne ošatenie. Záver nášho programu sme uzavreli dynamickou ukážkou Záchrany zranenej osoby z neprístupného terénu s nutnosťou použitia obojživelného vozidla. Tu sme použili univerzálny obojživelný pracovný stroj Truxor DM 5000. Týmto sme propagovali aj technickú výstroj ŠOP SR  aj schopnosť nášho multifunkčného nasadenia...

Ako sme vždy tvrdili:

Povedzte čo a do kedy, ukážte smer.. a My tam prídeme, ako prvý!!

Nová zostava, vyššie výkony!

 

Deň polície Nitra

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Novinky

Dňa 18.9.2015 sme sa na pozvanie riaditeľa KRPZ v Nitre pána plk. Miroslava Michalčíka zúčastnili na Dni polície SR. To sme ešte ani netušili, aké prekvapenie nás čaká! Osobne z rúk prezidenta PZ pána gen. Tibora Gašpara sme prevzali ďakovnú plaketu policajného zboru "Poďakovanie za spoluprácu".

Po 10 rokoch tvrdej a užitočnej práce nielen pre prírodu, ale aj pre občanov si našu snahu ocenili  najkompetentnejší!!

Ďakujeme!!

Viac foto v galérii: 2015 - Deň polície

 

3. Revitalizačný tábor

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Plošná orchana

Práce na severnej strane lokality NPR - Parížske močiare úspešne ukončené.

Táto jednoduchá veta Vám však nepovie že dva týždne sa vyše 16 dobrovoľníkov nášho združenia spolu s dobrovoľníkmi z Nitry, ŠtúrovaPezinka, Nových Zámkov, Levíc a Bratislavy v tropických horúčavách lopotili v pote a často krát aj so zraneniami v poraste už z diaľky pripomínajúcom Brazílske dažďové pralesy len preto, aby zabezpečili návštevníkom lokality bezpečnú a kľudnú možnosť pozorovania divej prírody.

Poďakovanie patrí každému z nich a samozrejme

sponzorovy tohoto tábora firme SPEED LINE s.r.o. zo Štúrova 

Takže ak raz prídete na návštevu prosím upracte si po sebe... ušetríte nám čas a snahu na to, aby sme Vám - návštevníkom - na budúci rok pripravili ďalšie čarokrásne miesta pre Váš oddych v prírode.

 

Ukážte nám kade a My prejdeme!

Viac foto v galérii: 2015 - 3. Revitalizačný tábor

 

Ochranársky airsoft

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Novinky

Užívateľské hodnotenie: / 4
SlabéDobré 

V zmysle stanov OZ Gbelcia crassiceps a airsoftových nadšencov BBBlasters zo Štúrova a okolia sa dňa 7.6.2015 v čase od 10:00hod do 16:00hod uskutočnila prvá airsoftová hra v obci Leľá v areály bývalého JRD tamojšej obce.

Organizačne dobre zvládnuté podujatie bolo pilotným svojho druhu v tomto regióne. Svojou účasťou ho prišli podporiť aj airsoftový hráči z maďarského EAST AIRSOFT DOROG TEAM, ktorí vyjadrili jasný záujem o spoluprácu pri organizovaní podobných podujatí v tomto regióne.

Dúfame preto, že je to začiatok dobrej tradície pre podporu outdoorových podujatí tohto druhu, kde sa každý z nás može oboznámiť s pojmami fair play, spolupráca a boj proti kriminalite formou aktívneho športu.

Naše veľké ĎAKUJEME patrí majiteľom pozemku a nehnuteľností pánom JUDr. Ľubomírovi Krivočenkovi a JUDr. Milanovi Koprivovi za ich ochotu a spoluprácu !!!

 

Všetci spolu!

Viac foto vo fotogalérii: 2015 - Leľa

 

Prednáška na ZŠ Imeľ 14.5.2015

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Ekovýchova

Na pozvanie učiteľského zboru zo v obci Imeľ sme dňa 14.5.2015 uskutočnili prednášku pre deti prvého aj druhého stupňa. Od ochrany prírody, cez odpadové hospodárstvo a zdravotnú pomocpo statickú ukážku výstroja strážcov prírody sme stihli za 5 hodín všetko!

Ďakujeme za pozvanie a dúfame, že sa deťom páčilo!

Vedúci záchranárskeho oddielu Bc. Štefan Lenický počas ukážky zdravotníckeho výstroja.

 

Viac fotografií v galérii: 2015 - Imeľ

 

Kalokagatia 2015

PDFTlačiťE-mail

Aktivity - Ekovýchova

Dňa 23.4.2015 sme sa na pozvanie okresného riaditeľa polície v Komárne pána Dušana Dragúňa zúčastnili na Dni otvorených dverí pre deti pri príležitosti každoročnej brannej súťaže Kalokagatia. Na akcii sme rozložili svoj stánok po boku s príslušníkov HaZZ, Polície a Armády SR.

Dúfame, že naša návšteva bola pre deti nie len zábavou, ale že si osvojili aspoň základné pravidlá správania sa k prírode a v prírode.

Ďakujeme za možnosť takto odprezentovať naše aktivity a do budúcnosti počítame aj so spoluprácou na podobných akciách.