Tevékenységek

A védett területek légi felderítése

Aktivitásaink közé tartozik többek között az érsekújvári és komáromi járásban lévő, hatáskörünkbe tartozó természeti övezetek légi monitorozása. Nagy kiterjedésükre való tekintettel csak ez a megoldás kínálkozik. Jogosan lehetünk büszkék arra, hogy ezen a téren is a legjobb szakemberek segítségére számíthatunk, akik önkéntesen és a költségeket magukra vállalva segítenek nekünk koordinálni a lent, a földön folyó munkákat és elkészítik a védett területek fotóit a levegőből. A pilóta és a földi személyzet egyaránt egyesületünk tagjai közé tartoznak.
 

Nemzetközi madárvédelmi táborok

A Párizsi mocsarak nemzeti természetvédelmi rezervátum madarai életének feltérképezése részeként már tradícióvá vált, hogy 1996 óta évente háromszor nemzetközi madárvédelmi tábort szervezünk. Ezekben a táborokban 2006-ig több mint 3000 ornitológus vett részt. 2006 után már nem számoltuk a résztvevőket, nem volt elég füzet...
 

Járőrözés terepjárművekkel

Ezen tevékenységünk sem jöhetett volna létre külső segítség nélkül. Hogy ezt kivitelezni tudjuk, offroad-os természetbarátok csapata segít nekünk. A párkányi régió nehéz terepe lehetőség volt arra, hogy olyan emberekkel működhessünk együtt, akik szívesen és saját költségeikre segítenek a nehéz részek leküzdésében.
 

Idegenvezetés és előadások

A gyerekekkel és fiatalokkal való munka az egyik legfontosabb tényező a minket követő utódok megkeresésében. Ezért interaktív előadásaink közben igyekszünk bevetni az összes olyan eszközt, melyek felkeltik a gyerekek kíváncsiságát és főleg a természet iránti érdeklődését.
 

 

Járőrözés motorcsónakkal

A Duna folyam mentén alááztatott ártéri erdők érrendszerei találhatók. Ezeket a területeket a törvény védi és mi, önkéntes segítőnkkel, a motorcsónak tulajdonosával igyekszünk figyelni, hogy ezeken a helyeken is a törvény be legyen tartva. Barátunknak tevékenykedéséért és igen pozitív hozzáállásáért nagyon hálásak vagyunk.
 

 

Kalokagatia 2016

PDFNyomtatásE-mail

Tevékenységek - Novinky

Olvasóink értékelése: / 1
ElégtelenKitűnő 

There are no translations available.

Dňa 28.4.2016 sme sa na pozvanie usporiadateľov a riaditeľa OR PZ v Komárne zúčastnili Súťaže mladých záchranárov pod názvom

Kalokagatia 2016.

V našom stánku sme divákom predstavili našu výstroj, techniku, optiku aj špeciálne ošatenie. Záver nášho programu sme uzavreli dynamickou ukážkou Záchrany zranenej osoby z neprístupného terénu s nutnosťou použitia obojživelného vozidla. Tu sme použili univerzálny obojživelný pracovný stroj Truxor DM 5000. Týmto sme propagovali aj technickú výstroj ŠOP SR  aj schopnosť nášho multifunkčného nasadenia...

Ako sme vždy tvrdili:

Povedzte čo a do kedy, ukážte smer.. a My tam prídeme, ako prvý!!

Nová zostava, vyššie výkony!

 

Deň polície Nitra

PDFNyomtatásE-mail

Tevékenységek - Novinky

There are no translations available.

Dňa 18.9.2015 sme sa na pozvanie riaditeľa KRPZ v Nitre pána plk. Miroslava Michalčíka zúčastnili na Dni polície SR. To sme ešte ani netušili, aké prekvapenie nás čaká! Osobne z rúk prezidenta PZ pána gen. Tibora Gašpara sme prevzali ďakovnú plaketu policajného zboru "Poďakovanie za spoluprácu".

Po 10 rokoch tvrdej a užitočnej práce nielen pre prírodu, ale aj pre občanov si našu snahu ocenili  najkompetentnejší!!

Ďakujeme!!

Viac foto v galérii: 2015 - Deň polície

 

3. Revitalizačný tábor

PDFNyomtatásE-mail

Tevékenységek - Területvédelem

There are no translations available.

Práce na severnej strane lokality NPR - Parížske močiare úspešne ukončené.

Táto jednoduchá veta Vám však nepovie že dva týždne sa vyše 16 dobrovoľníkov nášho združenia spolu s dobrovoľníkmi z Nitry, ŠtúrovaPezinka, Nových Zámkov, Levíc a Bratislavy v tropických horúčavách lopotili v pote a často krát aj so zraneniami v poraste už z diaľky pripomínajúcom Brazílske dažďové pralesy len preto, aby zabezpečili návštevníkom lokality bezpečnú a kľudnú možnosť pozorovania divej prírody.

Poďakovanie patrí každému z nich a samozrejme

sponzorovy tohoto tábora firme SPEED LINE s.r.o. zo Štúrova 

Takže ak raz prídete na návštevu prosím upracte si po sebe... ušetríte nám čas a snahu na to, aby sme Vám - návštevníkom - na budúci rok pripravili ďalšie čarokrásne miesta pre Váš oddych v prírode.

 

Ukážte nám kade a My prejdeme!

Viac foto v galérii: 2015 - 3. Revitalizačný tábor

 

Ochranársky airsoft

PDFNyomtatásE-mail

Tevékenységek - Novinky

Olvasóink értékelése: / 4
ElégtelenKitűnő 

There are no translations available.

V zmysle stanov OZ Gbelcia crassiceps a airsoftových nadšencov BBBlasters zo Štúrova a okolia sa dňa 7.6.2015 v čase od 10:00hod do 16:00hod uskutočnila prvá airsoftová hra v obci Leľá v areály bývalého JRD tamojšej obce.

Organizačne dobre zvládnuté podujatie bolo pilotným svojho druhu v tomto regióne. Svojou účasťou ho prišli podporiť aj airsoftový hráči z maďarského EAST AIRSOFT DOROG TEAM, ktorí vyjadrili jasný záujem o spoluprácu pri organizovaní podobných podujatí v tomto regióne.

Dúfame preto, že je to začiatok dobrej tradície pre podporu outdoorových podujatí tohto druhu, kde sa každý z nás može oboznámiť s pojmami fair play, spolupráca a boj proti kriminalite formou aktívneho športu.

Naše veľké ĎAKUJEME patrí majiteľom pozemku a nehnuteľností pánom JUDr. Ľubomírovi Krivočenkovi a JUDr. Milanovi Koprivovi za ich ochotu a spoluprácu !!!

 

Všetci spolu!

Viac foto vo fotogalérii: 2015 - Leľa

 

Prednáška na ZŠ Imeľ 14.5.2015

PDFNyomtatásE-mail

Tevékenységek - Környezetvédelmi nevelés

There are no translations available.

Na pozvanie učiteľského zboru zo v obci Imeľ sme dňa 14.5.2015 uskutočnili prednášku pre deti prvého aj druhého stupňa. Od ochrany prírody, cez odpadové hospodárstvo a zdravotnú pomocpo statickú ukážku výstroja strážcov prírody sme stihli za 5 hodín všetko!

Ďakujeme za pozvanie a dúfame, že sa deťom páčilo!

Vedúci záchranárskeho oddielu Bc. Štefan Lenický počas ukážky zdravotníckeho výstroja.

 

Viac fotografií v galérii: 2015 - Imeľ

 

Kalokagatia 2015

PDFNyomtatásE-mail

Tevékenységek - Környezetvédelmi nevelés

There are no translations available.

Dňa 23.4.2015 sme sa na pozvanie okresného riaditeľa polície v Komárne pána Dušana Dragúňa zúčastnili na Dni otvorených dverí pre deti pri príležitosti každoročnej brannej súťaže Kalokagatia. Na akcii sme rozložili svoj stánok po boku s príslušníkov HaZZ, Polície a Armády SR.

Dúfame, že naša návšteva bola pre deti nie len zábavou, ale že si osvojili aspoň základné pravidlá správania sa k prírode a v prírode.

Ďakujeme za možnosť takto odprezentovať naše aktivity a do budúcnosti počítame aj so spoluprácou na podobných akciách.