Protection de superficie

Le but de la protection de superficie est d'apprendre l'état des territoires protégés et de savoir quelles activités il faut faire pour améliorer leur état. Pendant la protection de superficie, nos membres travaillent en deux groupes. Le promier est formé de patrouilleurs pédestres et la deuxieme est un groupe révitaliseur. En cas de constatations négatives où il y a une infraction à la loi sur la protection de la nature, nous informons les autorités et organes compétents.

3. Revitalizačný tábor

PDFImprimerEnvoyer

Activités - Protection de superficie

There are no translations available.

Práce na severnej strane lokality NPR - Parížske močiare úspešne ukončené.

Táto jednoduchá veta Vám však nepovie že dva týždne sa vyše 16 dobrovoľníkov nášho združenia spolu s dobrovoľníkmi z Nitry, ŠtúrovaPezinka, Nových Zámkov, Levíc a Bratislavy v tropických horúčavách lopotili v pote a často krát aj so zraneniami v poraste už z diaľky pripomínajúcom Brazílske dažďové pralesy len preto, aby zabezpečili návštevníkom lokality bezpečnú a kľudnú možnosť pozorovania divej prírody.

Poďakovanie patrí každému z nich a samozrejme

sponzorovy tohoto tábora firme SPEED LINE s.r.o. zo Štúrova 

Takže ak raz prídete na návštevu prosím upracte si po sebe... ušetríte nám čas a snahu na to, aby sme Vám - návštevníkom - na budúci rok pripravili ďalšie čarokrásne miesta pre Váš oddych v prírode.

 

Ukážte nám kade a My prejdeme!

Viac foto v galérii: 2015 - 3. Revitalizačný tábor

 

Medzinárodný deň zvierat 2014

PDFImprimerEnvoyer

Activités - Protection de superficie

Note des utilisateurs: / 1
MauvaisTrès bien 

There are no translations available.

V sobotu 4.10.2014 bol Medzinárodný deň zvierat. Ako vieme prvým ornitológom a zakladateľom myšlienky pomoci zvieratkám bol svätý František, preto tento deň pripadol na jeho meniny.

Naše združenie pod vedením jeho predsedu Mateja Medveďa počas tohoto dňa uskutočnilo akciu v PR - Vŕšok pri Štúrove, kde sme sa zamerali na odstraňovanie nepôvodných náletových inváznych drevín a vylepšenie hniezdnych podmienok pre včeláriky zlaté.

Na akcii sa zúčastnilo 17 dobrovoľníkov: Oddiel zo združenia Slovenských brancov z Nitry pod vedením Martina Vrbiaka, Náš oddiel Mladí vlci - detský oddiel pod vedením Jozefa Takácsa a Elemíra Balázsa a náš dlhoročný kamarát Tibor Verbók s minibagrom z firmy pána Csabu Menyhárta Bunker s.r.o. zo Štúrova, ktorý nám túto pomoc poskytol sponzorsky, bez nároku na financovanie.

Za toto mu v mene zachovania našej krásnej prírody zo srdca ďakujeme, rovnako ako všetkým zúčastneným!

Akcia trvala od 08:00 do 11:50 a zmákli sme ju bez problémov a ujmy na zdravý všetci!

Viac foto z akcie nájdete vo fotogalérii: 2014 / PR - Vŕšok
 

 

SPARTA 2014

PDFImprimerEnvoyer

Activités - Protection de superficie

There are no translations available.

Po troch rokoch príprav sa nám prvý krát podarilo úspešne zorganizovať "dvojtábor" pod názvom SPARTA 2014.

Tábor trval od 26.6.2014 do 6.7.2014 a skladal sa z 1. revitalizačného a 18. medzinárodného ornitologického tábora.

Účastníci revitalizačného tábora sa svojou činnosťou zapojili do udržiavacích prác v okrajových častiach NPR  - Parížske močiare, kde okrem iného vytvárali prieseky do trstiny pre ornitológov, ktorí si v nich rozložili svoje odchytové siete.

Revitalizačný tábor bol doménou študentov Prírodovedeckej fakulty UK - odboru Environmentalistiky.

 

Viac foto nájdete vo fotogalérií 2014 - Sparta 2014

 

Plošná ochrana 2013

PDFImprimerEnvoyer

Activités - Protection de superficie

There are no translations available.

Naša posledná akcia so zameraním na revitalizačné práce sa uskutočnila 21.8.2013. Jednlo sa o sprístupnenie lokality severnej časti lokality NPR - Parížske močiare. Vykosili sme prechod cez krovie a trsťový porast v dĺžke 180m. V spolupráci s firmou Profmat a miestnym podnikateľom p. Imrichom Barusom sa nám spoločne podarilo doslova preklčovať sa cez neskutočne hustú vegetáciu. Priľahlé lúky sme zase pokosili v spolupráci s bratmi Bebiákovcami.  Ďakujeme všetkým menovaným za ich nezištnú pomoc!

Viac fotografí vo fotogalérii 2013 - Plošná ochrana