Éducation écologique

Notre but est de faire connaitre aux éleves et aux étudiants le travail du guide de la nature, expliquer aux enfants leurs droits et devoirs, mais surtout d'éveiller l'intéret des enfants pour la nature et sa protection. C'est sur la base de nos expériences acquises pendant plus que 6 ans que nous avons appris un systeme d'un cours actif où nous engageons les enfants directement dans la conception du cours. Grace à l'adoption de la responsabilité de base pour la nature, à l'intermédaire des enfants, nous faisons appel aussi à leur entourage.

 

Prednáška na ZŠ Imeľ 14.5.2015

PDFImprimerEnvoyer

Activités - Éducation écologique

There are no translations available.

Na pozvanie učiteľského zboru zo v obci Imeľ sme dňa 14.5.2015 uskutočnili prednášku pre deti prvého aj druhého stupňa. Od ochrany prírody, cez odpadové hospodárstvo a zdravotnú pomocpo statickú ukážku výstroja strážcov prírody sme stihli za 5 hodín všetko!

Ďakujeme za pozvanie a dúfame, že sa deťom páčilo!

Vedúci záchranárskeho oddielu Bc. Štefan Lenický počas ukážky zdravotníckeho výstroja.

 

Viac fotografií v galérii: 2015 - Imeľ

 

Kalokagatia 2015

PDFImprimerEnvoyer

Activités - Éducation écologique

There are no translations available.

Dňa 23.4.2015 sme sa na pozvanie okresného riaditeľa polície v Komárne pána Dušana Dragúňa zúčastnili na Dni otvorených dverí pre deti pri príležitosti každoročnej brannej súťaže Kalokagatia. Na akcii sme rozložili svoj stánok po boku s príslušníkov HaZZ, Polície a Armády SR.

Dúfame, že naša návšteva bola pre deti nie len zábavou, ale že si osvojili aspoň základné pravidlá správania sa k prírode a v prírode.

Ďakujeme za možnosť takto odprezentovať naše aktivity a do budúcnosti počítame aj so spoluprácou na podobných akciách.