Activités de patrouille

Pendant les deux dernieres années, nous avons réussi à élargir nos activités de la patrouille irréguliere. Cela dépend, malheureusement, de l'état de notre budget. Les activités de patrouille sont divisées en quatre catégories: patrouilles aériennes, aquatiques, motorisées et pédestres. Grace à nos collaborateurs externes et nos sponsors, nous avons réussi à un niveau presque professionnel. Toutes nos patrouilles sont faites en collaboration et renseignement de la police.

 

 

Notre activité, ce n'est pas uniquement le controle de l'observation de la loi sur la protection de la nature, mais aussi l'assurement de la sécurité conte des incendies forestieres et l'aide aux touristes pendant toute l'année.

 

 

 

Cena "Za pomoc prírode" 2014

PDFImprimerEnvoyer

Activités - Activités de patrouille

There are no translations available.

Keďže v našom združení je tradícia odovzdania ceny "Za pomoc prírode" spojená s osobným odovzdaním tejto ceny, navštívili sme osobne pána ministra vnútra Roberta Kaliňáka a, z rúk predsedu Mateja Medveďa, osobne prevzal ocenenie.

Toto sa udeľuje raz ročne, jednotlivcom alebo organizáciám, ktoré pomohli združeniu v jeho činnosti a tým aj ochrane prírody.

Počas nášho hodinového rozhovoru, ktorý sa niesol vo veľmi priateľskom duchu, sme pánovi ministrovi poďakovali za hmotnú pomoc a zároveň sme ho požiadali, aby v našom mene poďakoval vybraným príslušníkom PZ za ich ochotu, nápomocnosť a pozitývny postoj k ochrane prírody. Dohodli sme sa aj na ďalšej úzkej spolupráci vo vybraných aktivitách.

Ďakujeme Vám ešte raz!

Matej Medveď

Odovzdanie ocenenia "Za pomoc prírode".

 

Pomoc z Handlovej

PDFImprimerEnvoyer

Activités - Activités de patrouille

There are no translations available.

Dňa 17.4.2014 sme navštívili firmu CBone v Handlovej. Osobné prijatie konateľom firmy pánom Ľubomírom Balušíkom bolo naozaj srdečné a hlavne veselé. Ku dňu Zeme nám firma CBone darovala LED svetlomety, ktoré budú použité na našej služobnej Fábii.

Týmto krokom a rozhodnutím pán Ľubomír Balušík a zamestnanci firmy CBone oficiálne "vstúpili do klubu" Enviro podporovateľov.

Sme hrdí na to, že nás podporujú silní partneri a ešte viac nás teší, že ich okruh sa rozrastá!!

Ochrana prírody a životného prostredia sa totiž týka všetkých, čoho príkladom je aj sponzorská pomoc firmy CBone.

Viac foto v galérii: 2014 - Before and after

Odovzdávanie sponzorského daru sa nezaobišlo bez "prezidentskej" fotky.

predseda o.z. Matej Medveď a konateľ firmy pán Ľubomír Balušík

 

Nové možnosti.

PDFImprimerEnvoyer

Activités - Activités de patrouille

Note des utilisateurs: / 2
MauvaisTrès bien 

There are no translations available.

Dňa 15.1.2014 naše občianske združenie, združujúce na medzinárodnej úrovni strážcov prírody, obdržalo písomne výnimku Krajského Dopravného Inšpektorátu v Nitre, na jazdu nášho vozidla UAZ - 469 Bi po vyhradených komunikáciách 1., 2. a 3. triedy v okr. Nové Zámky a Komárno

Týmto kladným rozhodnutím a kladnou odpoveďou na našu žiadosť nám aj pán riaditeľ KDI v Nitre, aj pán riaditeľ KRPZ v Nitre Miroslav Michalčík, umožnili zväčšiť náš operačný priestor o 60km.

Naše vozidlo UAZ -469 Bi v tomto momentemôže byť použité nielen na činnosť na poli ochrany prírody a krajiny, ale aj na poli pomoci obyvateľstvu, alebo polícii a záchranným zložkám v prípade krízových situácii.

Ďakujeme riaditeľstvu KRPZ za dôveru!!!

 

 

Komárno 22.8.2013

PDFImprimerEnvoyer

Activités - Activités de patrouille

There are no translations available.

Vo štvrtok 22.8.2013 sme si dali "pochodovku" v Komárne. Hliadka bola preventívna s vedomým polície SR a zameraná na rybné pytliactvo. Závery našej hliadky a zistené skutočnosti dali žiaľ za pravdu svedectvám našich informátorov o protiprávnej činnosti v lokalite, ktorú monitorovala naša pešia hliadka. Do budúcna by sme radi zapojili aj zvyšok "compagnie" s cieľom evidentne jasným každému návštevníkovy našej stránky

Hliadku sme zavŕšili cvičením taktickej streľby na streľnici v Komárne pod vedením (už konečne!!) profesionálneho inštruktora. Touto cestou mu ĎAKUJEME!

Viac foto nájdete vo fotogalériách 2013 - Hliadky a Streľby so Santim

 

Povodeň 2013 Komárno

PDFImprimerEnvoyer

Activités - Activités de patrouille

Note des utilisateurs: / 7
MauvaisTrès bien 

There are no translations available.

Dňa 8.6.2013 sme uskutočnili letecký monitoring územia zasiahnutého povodňami nad riekou Váh od Komárna po Šaľu. Monitoring bol zameraný na predbežný odhad znečistenia životného prostredia s jeho možnosťou odstránenia. Následný prieskum bol potrebný aj s ohľadom na riešenie problému zamorenia povodňovými komármi

Za menovanú možnosť leteckého prieskumu ĎAKUJEME : Krajskému riaditeľovi HaZZ Nitra , posádke vrtuľníka Mil Mi-17 LPZS vzdušných síl Slovenskej republiky č.8020 a členom leteckého záchranného tímu  z Bratislavy.

(Ďakujem krajskému riaditeľovi za možnosť, pilotom za perfektný let, Dušanovi za Brezno, Maťovi za Dalajlámu a Tomášovi za vysvetlenie prečo teplé rajčiny dôležité.)

Posádka záchranného vrtuľníka a Matej Medveď

ĎAKUJEME!!!!!

Viac foto v galérii 2013 - Povodeň

 

Hliadka Komárno - 6.4.2013

PDFImprimerEnvoyer

Activités - Activités de patrouille

There are no translations available.

V sobotu 6.4.2013 sme uskutočnili hliadku na mŕtvom ramene Váhu v Komárne. To čo sme tam uvideli nás šokovalo!! Brutálne odstraňovanie stromov BULDOZÉROM!!!!

Povolenie MsÚ Komárno pritom znelo na vypílenie a odstránenie označených stromov, a nie vytrhanie spolu s koreňom buldozérom.... 

 

Viac foto vo fotogalérii 2013 - Hliadky

 

MM

 

HLIADKA 2.3.2013 NPR- Parížske močiare

PDFImprimerEnvoyer

Activités - Activités de patrouille

There are no translations available.

V sobotu 2.3.2013 sa uskutočnila ďalšia hliadka tentoraz v NPR - Parížske močiare za účelom kontroly územia pred letnou sezónou. Túto akciu sme spojili aj s programom výučby nových členov združenia priamo v teréne.

 

Viac foto vo Fotogalérii - 2013 - Hliadky